poniedziałek, 21 listopada 2011

Polska jest brzydka ale Olsztyn nie musi 2

Pisaliśmy w ubiegłym tygodniu o brzydocie atakującej Olsztyn a tymczasem pojawia się kolejny przykład jej przenikania do naszego miasta.
PKP podjęły decyzję o przebudowie dworca Olsztyn Zachodni - uraczono nas wizualizacją w wykonaniu firmy IKA Projekt, która wygląda tak:

Projekt ten poraża brzydotą oraz niedopasowaniem do otoczenia. Nie mówiąc o betonowym placu przed dworcem, który umiejscowiony jest w rzeczywistości na nasypie. Czyżby więc autorzy projektu nawet nie pojawili się na miejscu akcji aby zapoznać się z otoczeniem dworca?

W tym kontekście wizualizacja przygotowana przez Forum Rozwoju Olsztyna wydaje się nam o niebo lepszy.


W całej sprawie zastanawia milczenie władz Olsztyna. Z tego co wiemy, ratusz uważa, że skoro pozwolenia na budowę dla PKP leżały w gestii wojewody i to on je wydał, to sprawa należy do jego kompetencji.
Otóż nie jest to sprawa pomiędzy PKP a wojewodą. To jedna z istotniejszych spraw dla miasta i władze powinny zrobić co się tylko da aby uchronić nas przed tą "zemstą Grabarczyka".


5 komentarzy:

 1. IKA Projekt z Sopotu? Myślałem, że z Olsztyna...

  OdpowiedzUsuń
 2. ^^^
  Z żalem poprawiamy, z Sopotem byłoby znacznie dramatyczniej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uważam właśnie, że dramatem jest to że IKA Projekt jest z Olsztyna. Jak ci ludzie mogą sobie spojrzeć w twarz przed lustrem to nie wiem!

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak, należałoby im urządzić jakiś happening edukacyjny

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli przez Dworzec Olsztyn Główny, przechodzi rocznie 1,5 mln pasażerów to podobna liczba mija pociągiem Dworzec Zachodni, to mamy dotyczenia z budynkiem który jest wizytówką miasta i projekt nie może być słaby pomimo gównianego przepisu o najniższej cenie w przetargach. Nie odpuszczajmy w proteście na słabą jakość projektu, aby ten gniot w wykonaniu IKA nie został w krajobrazie Olsztynie na lata.

  OdpowiedzUsuń