niedziela, 6 listopada 2011

Współpraca z gospodarką przez duże CC


Może to nie temat stricte ekonomiczny, ale trudno też przejść obojętnie obok faktu, że osoba podpisująca się stanowiskiem ds. współpracy z gospodarką na UWM "sprzedała" (wysłała CC:) mi, szaremu żuczkowi uczestnikowi Dni Nauki* (!) kilkadziesiąt maili osób, które w żaden sposób na to zgody nie wyraziły, no chyba że takie jest na naszym uniwersytecie "przetwarzanie danych" czyli równoznaczne z "udostępnianiem gdzie się da".
Drobna sprawa? Nie mam o czym pisać? No nie! Jeśli ktoś współpracujący z gospodarką sforwarduje maila z jednej firmy do drugiej będąc uczelnianym "partnerem" to współpraca zakończy się natychmiast. No chyba, że nie natychmiast bo sprawa w sądzie może się ciągnąć dłużej.
Możemy tak długo opowiadać sobie o RCI za 30 mln zł (plus 10 mln na wyposażenie), ale jeśli współpraca z gospodarką opiera się na takich kardynalnych błędach to trudno tu będzie cokolwiek zdziałać. Analfabeta nie pozna teorii względności choćby miał wykłady z samym Einsteinem!
Morał z całej historii jest taki, że UWM mimo wydanych setek milionów złotych na nowe obiekty, mentalnie nadal jest wiele lat za cywilizowanym światem jeśli chodzi o profesjonalne standardy.
* Olsztyńskie Dni Nauki same w sobie były bardzo udane. Autor jest za organizacją tego typu imprez i wręcz je popiera aktywnym udziałem.

9 komentarzy:

 1. Informatyczny analfabetyzm widoczny jest na wszystkich wydziałach, wystarczy obejrzeć tylko oficjalne strony www. I poczytać jakie tam "kwiatki' urzędowo zamieszczają dziekani. Proponuję zapoznać się z wymagania prac dyplomowych. Czy informatyczni analfabeci mogą uczyć studentów nowoczesnych technologii? Czy znają podstawy prawa autorskiego?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeca to budżetówka jest... "Pan Informatyk" z Urzedu Miejskiego w Olsztynie równiez bardzo często wysyła emaile w taki sposób. Kiedy pracowałem w jednej z olsztyńskich szkół, na porzadku dziennym były tego typu wiadomości wysyłane z Wydziału Edukacji. Ignorancja rządzi...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka tam współpraca z gospodarką, oni tylko doić chcą z budżetu i z UE

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy budowie RCI popełniono chyba milion 'kardynalnych błędów'. Nie wiem kto zatwierdził ten projekt, ale albo jego kolesie go wykonali, albo coś z nim jest nie tak. Zdjęcie z wykładów na informatyce w budynku RCI: http://img18.imageshack.us/img18/6720/img2401s.jpg słup to chyba wliczony w te 10mln za wyposarzenie. A przynajmniej znajduje się tam, gdzie wyposarzenie...

  OdpowiedzUsuń
 5. wyposażenie oczywiscie ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie PPP, czy Pan żartuje czy to prawdziwe zdjęcie z RCI na UWM w Olsztynie??? Chyba nie uwierzę dopóki nie zobaczę! "To się nie dzieje"(?)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawdziwe. Sala D 0/9. Dodam jeszcze że ta sala miała być dzielona na 2, więc są 2 tablice i przed obiema są słupy ;] w odległości 1,5 metra od tablicy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Odnośnie zdjęcia, to jak powiedział Królik Bugs gdy lewitował: "Wiem, że to wbrew prawu grawitacji, ale nigdy nie uczyłem się prawa."
  widocznie ktos nie uczył sie logiki hehehehe breszka :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tymi słupami to taka kortowska tradycja, zaczęli w centrum biologii :), żeby studenci mogli chować się za słupami. Tu jak widzę krok do przodu - wykładowcy mogą schować się przed studentami. Ze wstydu! Kto taki projekt zatwierdził i kto to przyjął!!!

  OdpowiedzUsuń