piątek, 27 stycznia 2012

Ban od prezydenta Grzymowicza to pikuś, od premiera bezcenne.

Podobno kancelaria premiera cenzuruje profil na facebooku. Jednak ban od prezydenta Olsztyna zabolał nas mocniej, ponieważ otrzymaliśmy go na swoim własnym podwórku i do dziś działa. Co więcej prezydent i jego ekipa nie czują potrzeby aby się z tego tłumaczyć, a premier przynajmniej próbuje!

Przypomnijmy, jak podały media: "Wczoraj wieczorem okazało się, że Kancelaria Premiera wykasowała kilka tysięcy wpisów z fanpage'a Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na Facebooku. Pracownicy Kancelarii wyjaśniali, że usunięto wulgaryzmy i spam. To tłumaczenie okazało się nieprawdziwe. Taką oto informację podały wczoraj media." LINK
I proszę, od razu news, media sensacja. Jak dziwne standardy obowiązują w Olsztynie, świadczy to, że u nas takiego rodzaju działania nikogo nie obchodzą! Przypomnijmy więc historię z prezydentem, który prowadzi swój profil na facebooku, aby pokazać jaki jest nowoczesny i jak to nie unika kontaktów z mieszkańcami miasta przy pomocy social media. Niestety wyszło tak jak z rolnikiem, który kupił pralkę bo sąsiedzi też mają, ale jej nie używa:) Media wprawdzie nowe, ale mechanizmy jak za Czesława. Próbowaliśmy w listopadzie przy pomocy tego narzędzia skontaktować się z prezydentem. Okazało się, że pytanie było niewygodne. Potem szybko ciach, ban, wynocha z profilu. Cała historia  TU

Postanowiliśmy więc zadać nasze pytania prezydentowi na jego stronie, do czego zachęca:
 1. Czy prezydent ma jakikolwiek udział w tworzeniu profilu na facebooku, czy sprawą zajmują się tylko jego urzędnicy?
 2. Czy prezydent wie o banowaniu użytkowników facebooka za zadawanie merytorycznych pytań, nie łamiących netykiety?
 3. Czy jeśli profil prowadzi pracownik ratusza to ma on prawo go cenzurować ? W naszej opinii jest to profil "urzędowy" prezydenta.
 4. Co prezydent miał na myśli uspokajając mieszkańców ulicy Wojska Polskiego, że południowa obwodnica Olsztyna rozwiąże problemy z ruchem tranzytowym pod ich oknami, skoro są to zupełnie inne osie ruchu?
 5. Czy popiera Pan budowę ciepłowni gazowej dla Olsztyna?
 6. Ile wyniesie koszt budowy ciepłowni gazowej i jak to wpłynie na wysokość opłat dla mieszkańców za ciepłą wodę i ogrzewanie?
 7. Czy w temacie ciepłowni przewidziane są konsultacje z mieszkańcami?
 8. Co Pan sądzi o niedotrzymaniu warunków regulaminu konkursu na logo Aquasfery przez Komisję Konkursową?
 9. Czemu Straż Miejska zaczęła realizować swoje obowiązki związane z karaniem niewłaściwie parkujących kierowców dopiero po licznych publikacjach mediów? 
Klikamy na zakładkę Pytania i widzimy: "W tym dziale umieszczane są wybrane pytania nadsyłane do Mnie pocztą elektroniczną przez dział Kontaktu, które głównie mają na celu rozwianie wątpliwości, co do danej tematyki." Czyż nie pięknie?  Są też zamieszczone te wybrane pytania w liczbie 3 !!! Zestaw (a podglądamy to co jakiś czas) niezmieniony od kilku miesięcy, co nienajlepiej wróży, po prostu pełna interakcja.
Przechodzimy do zakładki Kontakt  a tam jeszcze milej:
"Dzięki poczcie elektronicznej możecie Państwo nadsyłać do mnie listy. Wszystkie są przeze mnie czytane, a te, które poruszają sprawy najważniejsze nie pozostaną bez odpowiedzi."

I wysłaliśmy. Zachęcamy również czytelników do przesłania tych samych, bądź też innych pytań prezydentowi. A my czekamy na odpowiedzi.


6 komentarzy:

 1. Jeszcze tego by brakowało gdyby prezydent zamiast pracować siedziałby na Facebooku... poza tym od zawsze wiadomo że za oficjalną stroną gdzie można znaleźć "bezpośredni kontakt" pomiędzy nami a prezydentem/premierem/kimkolwiek stoi jeszcze masa ludzi. Wystarcz po prostu nie kłamać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak bo prezydent niedużego miasta wojewódzkiego to już takie cudo, że "jeszcze tego by brakowało" żeby sam coś zrobił.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeciez wy sami kasujecie komentarze to ja wam nie wierze.

  OdpowiedzUsuń
 4. ten temat mam w powazaniu napiszcie o glosowaniu wczoraj w sejmie o obwodnicy,z tego co slyszalem bylo glosowanie o dodatkowych pieniadzach na drogi w regionie: cala Platforma glosowala za zabraniem pieniedzy dla Warmii( zgodnie z polityka rzadu!!) wstrzymala sie Bublewicz i Staroń. co jest taka sama porazka, a kto byl przeciw i tu chyba zaskoczenie: Arent i Szmit, to sa tylko pogloski, prosze o potwierdzenie czy to prawda, bo jak tak to dla mnie to zamach stanu, a tych poslow trzeba wystrzelic w kosmos!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielki szacun do samego siebie "Mnie". W sumie to ortograf budowlańca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ mi się zamarzył blog, w którym będę obiektywnie opisywać Oko ekonomisty, stopień dotarcia do mieszkańców, skuteczność wpływania na miasto, no i estetykę zdjęcia w tle! :D

  OdpowiedzUsuń