piątek, 9 września 2011

(...) nie skończony, a już mozna parkować

Tytuł odnosi się do Placu Solidarności, jak informowała Gazeta Olsztyńska 4 lipca:
"Chociaż prace na Placu Solidarności jeszcze się nie skończyły, to od dzisiaj kierowcy z czystym sumieniem mogą tam zaparkować."

I dalej:
"Plac Solidarności zostanie oddany do użytku dopiero za miesiąc. Pierwotne plany zakładały zakończenie prac już w czerwcu."

Tymczasem mamy wrzesień i prace jak nie zostaly zakończone tak nadal trwają. Jednak władze miasta z powodzeniem mogą odtrąbić sukces - przecież powstały miejsca parkingowe ! Jak wiadomo Olsztyn miastem światowym jest i ambicją każdego jest posiadanie własnego auta i wożenie się od drzwi do drzwi. Przecież każdy ma samochód , a jak nie ma to powinien kupić i jeździć , nawet jeśli mieszka blisko centrum to od czasu do czasu do Alfy można się wybrać:)

Ciągi piesze, deptaki, ograniczenie ruchu w centrum - to nikogo nie interesuje. W interesie miasta jest zbudować jak najwięcej parkingów i poszerzyć jak najwięcej ulic prowadzących do centrum.

Docelowym ideałem dla naszego miasta są rozwiązania białoruskie , jak na poniższym zdjęciu, czyli szerokie pole asfaltu i wyraźny brak przechodniów. Samochodów w przeciwieństwie do Baranowicz jednak w Olsztynie nie zabraknie.
Zdjęcie z http://www.kolumber.pl/

2 komentarze:

  1. Przykład Baranowicz jest ciekawy także ze względu na mapę która tu pokazuje że nie tylko Polska jest gdzieś pomiędzy Wschodem a Zachodem, ale też Olsztyn jest po środku pomiędzy dwoma bardzo zbliżonej wielości miastami tj. Baranowiczami właśnie a duńskim Odense. Porównajmy organizację transportu i komunikacji w tych miastach. To są praktycznie dwa bieguny. Teraz pytanie: do którego Olsztyn chce dążyć?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale przynajmniej mają lotnisko co widać na fotce!

    OdpowiedzUsuń