wtorek, 7 maja 2013

Drogi Przywódca zwiedza Olsztyn na rowerze niosąc pochodnię nadziei

 
Jeden z czytelników zwrócił naszą uwagę na to dzieło sławiące naszego dynamicznego prezydenta, który przemierza miasto i rozwiązuje problemy niosąc pochodnię nadziei. Dzieło czyli  "Zwiadowcza wycieczka rowerowa Prezydenta Piotra Grzymowicza" wygląda na zupełnie nieudaną kopię niedoścignionej propagandy z Korei Północnej.
Poczytajmy te bardziej pikantne fragmenty z działań naszego największego zwiadowcy:
"Prezydent podczas swojej wycieczki jednośladem sprawdził m.in. jak wyglądają prace przy buspasach i na ul. Bałtyckiej."
– na buspasach zakończono wylewanie tzw. warstwy ścieralnej i pozostaje już tylko malowanie pasów, regulacja sygnalizacji i dokończenie chodników, co pozwoli zakończyć inwestycję w drugiej połowie maja;
– na ul. Bałtyckiej kończy się przebudowę sieci i jeszcze w tym roku obydwa pasy będą przejezdne;
– na trakcie spacerowym nad Jez. Długim poprawiono ścieżkę w jej leśnej części, a ponieważ jest objęta gwarancją, wymagany stan techniczny na pewno wyegzekwujemy;
– w Parku Centralnym zaczęły się główne roboty, więc jesienią dojdą nam nowe piękne miejsca spacerowe;
– nad Krzywym ruch i coraz lepiej widać, że będzie gdzie spacerować i co równie ważne inwestować."

Warsztat jeszcze nie ten, siła sprawcza naszego Drogiego Przywódcy też nie ta, ale wzorce czytelne. Ileż korzyści miasto odnosi z osobistego, rowerowego nadzorowania frontu robót. Szkoda, że to była niedziela - gdyby Grzymowicz wybrał się w teren w dzień roboczy to mógłby oświecić robotników na budowach swoimi przenikliwymi radami i rozwiązać ich problemy tak jak panowie poniżej:
 
zdjęcia i opisy www.krld.pl
 
Szanowny Przywódca Kim Dzong Un przeprowadza inspekcję przedsięwzięć budowlanych Koreańskiej Armii Ludowej
 
 
Przywódca Kim Dzong Il odwiedza ciepłownie w Chongjin aby na miejscu rozwiązać jej problemy maszynowe - 1984

Przywódca Kim Dzong Il udziela wskazówek na miejscu w Hucie Stali nr 8 - 1988

1 komentarz:

  1. Pan Grzymowicz nawet wizualnie zaczyna przypominać koreańskiego przywódcę. W niedzielę na Starym Mieście był chyba z gospodarską wizytą i zdawał się udzielać dobrych rad np. na stoisku Straży Granicznej :)

    OdpowiedzUsuń